ШЕНГЕН КАЛЬКУЛЯТОР

Запланована або поточна дата в'їзду в Шенген
Історія поїздок в Шенген по штампах у паспорті

Інструкція по використанню міграційного калькулятора:

Як рахувати дні перебування у Шенгені при безвізі? Даний візовий калькулятор допоможе Вам порахувати кількість днів, проведених на території Шенгену і перевірити, чи відповідають терміни ваших поїздок відповідно до правил.

1. У полі “Запланована або поточна дата в’їзду в Шенген” виберіть дату орієнтованого в’їзду в шенген зону (дату, коли ви плануєте виїжджати з України).

2. Введіть дати в’їзду та виїзду з останньої поїздки у відповідні поля калькулятора.

3. Натисніть кнопку “Розрахувати” і ви отримаєте кількість днів та дату до якої ви можете перебувати в Шенген зоні.

Примітки:

●  Поїздки можна заносити у довільному порядку.
●  Можна видаляти неправильні рядки використовуючи символ червоного хрестика.

Переваги безвізового режиму

Українці мають змогу перетинати кордон з країнами ЄС без оформлення візи у зв’язку з безвізовим режимом. Для цього необхідний біометричний закордонний паспорт.

Громадяни України мають право їхати без візи до тридцяти європейських країн, які поділяються на 3 категорії:

1) 22 держави Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція;

2) 4 країни в складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, мають контроль на внутрішніх кордонах: Румунія, Болгарія, Кіпр, Хорватія;

3) 4 держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Дві країни у складі ЄС – Велика Британія та Ірландія – ведуть власну міграційну політику, тому побувати у даних країнах українці можуть тільки з оформленням візи.

Безвізовий режим дозволяє жителям України вільно пересуватися у Європі. Здійснювати поїздки, відвідувати фестивалі, концерти, відпочивати та навідувати родичів. 

Біометричний паспорт дозволяє громадянам України офіційно працювати у Польщі на основі запрошення від роботодавця — перелік актуальних вакансій по біометрії.

Працювати в інших країнах ЄС без візи не можна, проте дозволено легально шукати роботу. Не знадобиться віза, щоб приїхати на співбесіду, щоб домовитися з роботодавцем та дізнатися умови роботи. Це дозволить впевнитися у надійності компанії, у якій плануєте працювати, що є дуже важливим для кваліфікованих, високооплачуваних вакансій.

Крім того, безвізовий режим дає змогу навчатися в країнах ЄС, однак не довше 90 днів. Це можуть бути семінари, курси, конференції. Для довготривалих навчальних програм необхідна спеціальна віза.

 

VisaStart