Втрата закордонного паспорта в Польщі

Загубити закордонний паспорт в чужій країні – явище неприємне, проте може трапитися будь з ким. Важливо не панікувати та виконати певні дії, які допоможуть повернути ваш документ.

ПЕРШИЙ КРОК: звернення до місцевої поліції.
Перевагою буде збережена ксерокопія втраченого документа. Якщо вона відсутня, потрібно повідомити представників правоохоронних органів про те, які візи були у вашому паспорті. Також, тут же можна дізнатися адресу та контакти найближчого консульства України. Для оформлення тимчасової посвідки потрібно мати два фото розміром 3,5 х 4,5 см.

ДРУГИЙ КРОК: звернення в Українське консульство.
Розташування всіх консульств можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ України. У посольстві потрібно заповнити заяву-анкету для видачі тимчасового свідоцтва, яке буде служити пропускним квитком для виїзду з країни і для в’їзду на батьківщину.

Що потрібно для отримання тимчасового свідоцтва:

  • заява для оформлення свідоцтва;
  • ксерокопія протоколу з поліції;
  • два фото розміром 3,5 х 4,5 см;
  • для виготовлення тимчасового свідоцтва потрібно оплатити консульський збір та надати квитанцію про оплату. У випадку, якщо разом із закордонним паспортом ви втратили і кошти, консульство може виписати тимчасове свідоцтво безкоштовно. Для цього необхідно вказати у заяві, що оплатити дану суму у вас немає можливості.
  • документ, для підтвердження особи: паспорт громадянина України, водійські права, студентський квиток, будь-який документ з вашою фотографією.

Для ідентифікації особи консульський відділ може зв’язатися з вашою родиною, щоб отримати через електронну пошту копії внутрішнього паспорта та здійснити запит в управління Міністерства внутрішніх справ України тієї області, де ви зареєстровані. У такій ситуації свідоцтво буде оформлене після отримання необхідного підтвердження з України.

Протягом трьох днів після повернення в Україну потрібно звернутися у відділ Державної міграційної служби, щоб здати тимчасове свідоцтво та подати документи для отримання нового закордонного паспорта. Крім того, потрібно буде оплатити штраф за втрату попереднього.

VisaStart