Як вивчити польську мову самостійно?

«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина» (Йоганн Вольфганг фон Ґете).

Цей вислів є надзвичайно актуальний у наш час. Все більше людей подорожує, а отже виникає потреба у спілкуванні із місцевими жителями. Сучасні технології надають людству можливість абсолютно безкоштовно відкрити словник, прочитати книгу, прослухати аудіо урок чи подивитися відео про вивчення мови.

Українська та польська мова належать до західнослов’янської мовної групи індоєвропейських мов і мають 70% лексичної схожості, 30% з них одинакові. Та все ж, щоб вільно розмовляти потрібно витратити не один день на теорію та практику.

Багато українців працюють у польських роботодавців, навчаються в польських вузах чи просто подорожують до наших західних сусідів. Саме тому, вивчення польської мови є як ніколи актуальним. Знання польської мови значно спростить ваше перебування на території цієї країни. У вас не виникатиме труднощів при покупці необхідних речей, ви без проблем дізнаєтеся дорогу, знайдете спільну мову з вашими партнерами або колегами. «Говорячи з людиною тією мовою, яку вона розуміє, ти говориш з її головою. Якщо ти говориш з людиною її рідною мовою, ти говориш з її серцем.» (Нельсон Мандела).

 

 5 кроків для самостійного вивчення польської мови.

 

Онлайн сервіси: додатки і сайти, які в ігровій формі допомагають тренувати ваші знання польської мови та вивчати нові слова. Основна їхня перевага – це мобільність.

Сервіси: duolingo, польська мова безкоштовно,Internet Polyglot, польська мова за 7 уроків, польські слова, busuu, memrise, hinative

Онлайн-курси: самостійне вивчення матеріалу за допомогою теоретичної і практичної частини, які підготували для вас спеціалісти.

Сервіси: курс польської мови, e-polish.eu, polskijazyk.pl, lingust

Фільми і Youtube канали: простий і практичний метод. Можна дивитися улюблені фільми та серіали із польськими субтитрами або без них, а також вивчати мову за допомогою коротких відеоуроків.

Ресурси: Говорисо польською, easy-polish, oratio, польська мова, PolskieCentrumKLD, польське кіно, superfilm, subkinoipla

Радіо: метод, який вимагає найменше зусиль та допомагає розвивати сприйняття польської мови на слух.

Ресурси: polskieradio, tuba.fm

Подорожі: одним із найшвидших та найефективніших шляхів вивчення іноземної мови – практика живого спілкування.

Бажаємо успіхів у самостійному вивченні польської мови!

VisaStart